آسارامش

تلفن تماس :

09124671283

  1. صفحه اصلی
  2. /
  3. وبلاگ
  4. /
  5. پله ها
  6. /
  7. تعمیر صندلی پله پیما

تعمیر صندلی پله پیما

تعمیر صندلی پله پیما به چه صورت است؟

در دنیای مدرن امروزی، تجهیزات ساختمان ها روز به روز درحال پیشرفت هستند. از مهم ترین تجهیزات ساختمان های مدرن و امروزی، می توان به انواع صندلی پله پیما اشاره نمود. صندلی پله پیما دارای انواع مختلفی بوده و هر کدام مناسب یک نوع ساختمان می باشند. البته در برخی از مواقع، صندلی های پله پیما به دلیل عدم رعایت نکات استفاده توسط کاربران، دچار آسیب می شوند اما هیچ جای نگرانی نیست؛ شما می توانید از هزینه سنگین تعمیرات پله رو پیشگیری کنید. در این بخش، قصد داریم به شرح نحوه عیب یابی و تعمیر صندلی پله پیما بپردازیم پس با ما همراه باشید. و در صورت خرید می توانید قیمت پله پیما را بررسی نمایید

تعمیر  پله پیما و کاربرد های آن ؟

بسیاری از کاربران با این سوال مواجه می شوند که تعمیر صندلی پله پیما چیست و چه کاربردی دارد؟ همانطور که از نامش پیداست این دستگاه در راه پله ها و در مجاورت نرده و دیوار نصب می گردد. پله پیما ها از سیستم محرک هیدرولیک و الکترونیک بهره مند هستند تا بتوانند سرنشینان و محموله ها را از طبقه ای به طبقه دیگر منتقل نمایند. صندلی های پله پیما از نظر نوع کاربرد، ظرفیت حمل و ویژگی های فیزیکی دارای انواع مختلفی بوده و هر کدام در یک نوع ساختمان قابل نصب هستند.

تعمیر صندلی پله پیما
  1. علت خراب شدن صندلی پله پیما

گرچه صندلی پله پیما از قطعات بسیار مقاومی برخوردار است اما توجه داشته باشید که اگر حین کار با این دستگاه به نکات ضروری توجه نکنید، ممکن است برخی از قطعات آن دچار آسیب شوند و شما مجبور به تعمیر پله پیما شوید. حمل بار با وزن بیش از اندازه، رفت و آمد مکرر از راه پله و استراحت ندادن به دستگاه، عدم روغن کاری و سرویس به موقع سبب کاهش طول عمر و خرابی صندلی های پله پیما می شوند. برای پیشگیری از هزینه های سنگین تعمیرات پله پیما، بایستی به نکات نگهداری و سرویس آن توجه بسزایی داشته باشید.

نشانه های خرابی صندلی پله پیما

برای پیشگیری از خرابی و کاهش هزینه تعمیر صندلی پله پیما، بایستی اطلاعات کافی راجع به نشانه های خرابی آن داشته باشید. شما می توانید با توجه به چند نکته ساده، این دستگاه نسبتا پیچیده را عیب یابی کنید و از خراب شدن سایر قطعات آن جلوگیری نمایید.

البته فراموش نکنید اگر احساس نمودید که مشکلی در عملکرد صندلی پله پیما پدید آمده، باید سریعا آن را متوقف سازید و از کارشناسان و متخصصان بخواهید تا برای تعمیر صندلی پله پیما، اقدامات لازم را به عمل آورند.

۱-صدای زیاد حین حرکت

از مهم ترین نشانه های خرابی و احتیاج به تعمیر صندلی پله پیما، می توان به صدای زیاد آن در حین حرکت اشاره نمود. در برخی از مواقع، ممکن است حین حرکت دستگاه، صدای زیادی به گوش شما برسد. در چنین شرایطی باید سریعا دستگاه را متوقف سازید و برای تعمیر صندلی پله پیما اقدامات لازم را به عمل آورید. منشاء صدای زیاد صندلی پله پیما حین حرکت، می تواند از رولر ها، خشک بودن ریل ها، خرابی بلبرینگ های موتور و گیربکس و چرخ دنده ها باشد.

 بهتر است بدانید که اگر نسبت به این مشکل بی اهمیت باشید، ممکن است هزینه تعمیر پله رو، سر به فلک بکشد.

۲-عدم تعادل صندلی

یکی دیگر از نشانه های خرابی و عیب یابی صندلی پله پیما، عدم تعادل آن در حین حرکت است. در برخی از مواقع، صندلی این دستگاه به دلیل خرابی قطعاتی همچون رولر و بلبرینگ ها، در حالت غیر عادی قرار می گیرد. در چنین شرایطی، باید از سوار شدن بر صندلی پله پیما خودداری کنید چرا که این امر می تواند خطرات زیادی را به همراه داشته باشد. در چنین مواقعی، بایستی برق دستگاه را قطع نموده و برای تعمیر صندلی پله پیما اقدامات لازم را به عمل آورید.

۳-کاهش سرعت حرکت

در برخی از مواقع، ممکن است عملکرد پله پیما دچار اختلالاتی شود و سرعت آن شدیدا کاهش یابد. این مشکل زمانی پدید می آید که ذغال یا کالکتورهای موتور آن دچار آسیب شده باشند. البته خرابی بلبرینگ و چرخ دنده های گیربکس نیز سبب کاهش سرعت صندلی پله پیما حین حرکت می شوند. در این مواقع، باید دستگاه را متوقف سازید. بهتر است جهت تعمیرات پله رو، با متخصصان مشورت کنید.

تعمیرات صندلی پله پیما

همانطور که پیش تر اشاره شد، شما می توانید با رعایت نکات ضروری و عیب یابی اصولی از خراب شدن صندلی پله پیما پیشگیری کنید. البته بهتر است بدانید که فرآیند تعمیر صندلی پله پیما، بایستی به دست افراد کاربلد و متصص صورت گیرد. در حین تعمیرات این دستگاه، باید به نکات ایمنی نظیر قطع برق اصلی نیز توجه بسزایی داشته باشید.

لازم به ذکر است که جهت تعمیرات صندلی پله پیما، باید حتما از قطعات یدکی مرغوب و با کیفیت استفاده نمایید تا بتوانید طول عمر دستگاه را چندین برابر افزایش دهید. پس از تعمیر نیز باید صندلی پله پیما را به موقع بازرسی و سرویس کنید تا بتوانید از خراب شدن مجدد آن جلوگیری نمایید.

 

خرید قطعات صندلی پله پیما

برای تعمیر صندلی پیما، باید از قطعات اصلی و اورجینال مرغوب استفاده نمایید. متاسفانه تهیه قطعات مرغوب و با کیفیت صندلی پله پیما برای افراد کمی دشوار است اما نیازی نیست نگران باشید. شما می توانید با مراجعه به وبسایت ما، جهت تعمیر صندلی پله پیما و خریداری قطعات یدکی صندلی پله رو اقدام کنید.

آنچه در این مطلب میخوانید !

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *